Posted on Leave a comment

Andreas Varady Trio – Talvejazz @ Kino Sõprus

Iseenesest äge saal, aga see valge sein (mida mõned kinoekraaniks nimetavad) seal taga on õudne, see on nii tähelepanu keskpunktis (imelik küll). Ja nüüd oli veel selline lugu, et 11 aastane!!! trummar ja 17 kitarrivirtuoos ja nende bassistist isa esinesid seal ekraani ees põrandal. Põhjuseks see, et pärast hommikust ülesehitust ning heliproovi, toimus kinoseanss. Ja et asja veel huvitavamaks ajada, oli meil pärast kontserdi lõppu aega 45 minutit järgmise seansini. Niisiis kerge pohmakaga jõudsin ma 11.30 kohale ja avastasin, et olin selle kõige tähtsama kasti maha jätnud, seal, kus sees on juhtmed millega kõik suurepärased lambid kokku ühendada ja pidin veel käima selle järel. Tüütu ja raske.

Aga saal.

Sõpruse saal iseenesest on väikese kontserdi jaoks väga hea, aga valgustaja jaoks suht õudusunenägu. Põhjuseid on mitu.
1) Esiteks see juba korra kirutud ekraan. Muidugi võib seda kasutada ära, värvides seda ja tehes muud ilu, aga ikkagi on see halb, nagu telekas, mille tõttu pole võimalik esinejale konsentreeruda. Lisaks peegeldab see tohutult, nii et väikese valgusega on juba kogu saal valge. TMWl kui I Wear* Experiment seal esines, ei seganud see üldse nii palju, aga siis oli kõvasti tossu ja Pointe kiired, mis tapavad veel rohkem.
2) Teiseks teine korrus ja üldse selle saali asukoht, juba eos võib 20 eurot arvestada parkimisraha. Tüütus.
3) Eestvalgus tuleb panna väga kaugelt ja tõenäoliselt kuidagi ikka näitab ekraanile, jällegi kui võib kunsti teha, siis kasutad külgvalgust ja asi ants, aga normaaljuhul pead sa inimesed siiski valgeks saama ja siis on see valgus ka ekraanil.
4) Konkreetsel kontserdil, nagu öeldud, polnud lava, nii et nad esinesid “lava” ees, mis tähendas, et taustaks inimestele oli enamasti “lava” äär ja sellel asetsevad seadmed (isegi mitte see neetud ekraan) ja seda rohkem esinejad kippusid ära kaduma.

Valgus.

Aga muidu väga hea saal. CEE 16 taga seinas ja pistikuid ka veel lisaks, LEDi ajastul sellest jagub. Mu enda setupis olid 4x100W LEDiga fresnelit eest (mitte ideaalne lahendus, aga ajas asja ära), külgedel meie LED paneelid värviks, taga 5 COB bari ekraani värvimiseks ja 6x Robe LEDbeami ka ekraani iluks. Vedas välja küll.

Bänd.

Kahtlemata osavad pillimehed, kuid siiski väga ei liigutanud. Noor poiss mängis trumme hämmastavalt hästi, ainult et taldrikud olid liiga valjud ja kippusid segama kuulamist.

Lõpetuseks.

Et asi huvitavamaks teha, tuli lisalugu …. ja siis tuli veel üks lisalugu. Ja ikka olime me mõni minut pärast üheksat asjadega autos. Suts ja valmis. Aitäh Jazzkaar. Homme kirjutan väikese arve. Ja erinevalt paljudest teistest klientidest makstakse see kohe ära.
Võtke eeskuju.

2015-01-23 19.08.43 2015-01-23 19.09.04 2015-01-23 19.28.42 2015-01-23 20.11.23

Leave a Reply

Your email address will not be published.