Chamsys MagicQ ja probleemid võrguga.

melcu

Esiteks tõenäoliselt probleemi polegi. Aga kui juhe on kontrollitud või vähemalt tuluke vilgub intensiivselt artnet väljundi kohal (pultidel), siis võivad olla mõned järgnevatest settingu vigadest.

1) Muidugi võib olla juhtunud, et keegi saast on artneti karbi peal väljundid valedeks muutnud ja ei tasu unustada, et artneti esimene liin on 0, mitte 1, kuigi ega seal suurt vahet ei ole, peaasi, et nr. puldis (DMX I/O) ja artneti konverteril ühtiksid. Luminex EthernetDMXidel saab üldjuhul menüüst väljundeid muuta. Chamsysi karpidel sai minu mäletamist mööda määrata esimese node aadressi keeratavast switchist.

2) Puldi võrguaadress (settings/network) peab vähemalt esimese nr (enamasti 2.jadada.jadada.jadaada) poolest ühtima artnet node omaga. Kindlam, kui ta on kuni viimase nr-ni sama, viimane nr peab olema muidugi teine, võrgus ei tohi olla kahte sama aadressiga masinat.

3) Puldi subnet aadress peab olema nodega sama (255.0.0.0 vms.).

4) Paar korda on juhtunud, et kaabli pikkusest tulenevad probleemid, aga need algavad ehk 75+ meetrist. Ja kui on hea kaabel ja korralikud pistikud, siis veab ka 100m välja.

5) PC Wingi puhul on veel lisaks küss veel selles, et MagicQ ei võta automaatselt võrgunumbreid süsteemist vaid need tuleb samad panna arvuti omadega.

Nüüd on meil ka ACME ethernet-DMX konverterid ja peab ütlema, et EL2015 toimisid nad täiesti tõrgeteta, hind muidugi selle juures jumalik. Paar tükki on pmst müügiks ka.

Täiendan, kui midagi meelde tuleb veel.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.